Erasmus başvuruları için Yabancı Dil (İngilizce) sınavı, içinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle bu dönem sadece yazılı sınav olarak çoktan seçmeli formatta ve çevrimiçi (online) yapılacaktır. Sınav, 15 Ekim 2020 tarihinde saat 17:30’da KUZEM sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olup başvuru belgeleri onaylanan öğrencilerin uzaktan eğitim (KUZEM) sayfalarına tanımlanacaktır.

Sınav ile ilgili olarak, Erasmus Başvuru Sisteminde ‘Ofis Onaylı’ durumunda olan öğrencilerin eposta adreslerine (...@ogr.kastamonu.edu.tr) ayrıca bilgilendirme gönderilecektir. Sınav, bilgi mesajı gönderilen öğrencilerin sayfalarında en geç 14 Ekim 2020 tarihinde tanımlanacaktır, bu tarihte sistemlerinde sınav tanımlanmayan öğrencilerin Erasmus Koordinatörlüğü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

(1) KUZEM sistemine ulaşmak için https://uzem.kastamonu.edu.tr/ sayfasına girerek ‘Sisteme Giriş’ menüsüne tıklayabilir veya https://kastamonuedu.almscloud.com/ sayfasından sisteme giriş yapabilirsiniz.

(2) Erasmus sınavı, sistemde size ders olarak tanımlanacaktır. Derslerim linkine tıkladığınızda Erasmus dil sınavına ulaşabilirsiniz.

(3) Sınav, 15 Ekim 2020 (Perşembe) tarihinde saat 17:30’da aktif hale gelecek 18:35'te sona erecektir.

(4) Sınava katılım için ek süre verilmeyecektir ve öğrenci yalnızca bir kere sınava girebilecektir.

(5) Sınavda, sorulara tekrar dönüş yapılmayacağı için toplam sürenin uygun şekilde kullanılması önerilmektedir.